JAK WYGLĄDA PROCES ZAKUPU GOTOWCA INWESTYCYJNEGO?

JAK WYGLĄDA PROCES ZAKUPU GOTOWCA INWESTYCYJNEGO?

2020-11-02 21:10:29

Gotowce inwestycyjne stają się coraz bardziej popularną formą lokowania oszczędności w celach inwestycyjnych. Nic w tym dziwnego, bowiem stanowią bezpieczne rozwiązanie i pozwalają czerpać zyski z inwestycji już od pierwszego dnia po zakupie. Co najważniejsze, niniejsze korzyści finansowe dotyczą zarówno wzrostu wartości nieruchomości w miarę upływu czasu, jak i comiesięcznych przychodów z wynajmu. Wiele osób zastanawia się jednak, jak wygląda proces zakupu gotowca inwestycyjnego. Postanowiliśmy więc przybliżyć tę kwestię.

Gotowce inwestycyjne są to gotowe biznesy w postaci nieruchomości, które stanowią bezpieczną i wydajną lokatę kapitału. Inwestycja w nie przynosi zyski inwestorom od razu po zakupie za sprawą regularnego, stałego, comiesięcznego przychodu z wynajmu nieruchomości. Co więcej, nie wymaga to od inwestora poświęcenia własnego czasu, zaangażowania i posiadania odpowiedniej wiedzy. Wszystko za sprawą kompleksowej obsługi sprzedażowej i posprzedażowej oferowanej przez wyspecjalizowaną firmę. Wiemy już więc, że zakup gotowca inwestycyjnego stanowi dobre rozwiązanie dla osób szukających inwestycji przynoszących realne zyski i to w wymiarze cyklicznym. Niemniej jednak, wiele osób zastanawia się jak wygląda sam proces zakupu gotowca inwestycyjnego.

Zakup gotowca inwestycyjnego nie jest procesem skomplikowanym. Inwestorzy mają dwie opcje do wyboru w tym zakresie.

1. Pierwszą jest skorzystanie z przygotowanej oferty gotowców inwestycyjnych, którą można znaleźć na portalu www.gotowceinwestycyjne.pl. Zawarte są na nim oferty gotowych nieruchomości wraz z wszelkimi szczegółowymi informacjami na temat konkretnych inwestycji. Każdy przygotowany przez nas gotowiec inwestycyjny został dokładnie opisany oraz sfotografowany, dzięki czemu nasi inwestorzy mają możliwość pełnego zapoznania się z inwestycją nie wychodząc z domu. Zawarte w opisie szczegółowe informacje na temat kosztów zakupu, sfinalizowania transakcji, prowizji oraz opłat formalnych pomagają dokładnie przeanalizować i skalkulować inwestycję. Warunki finansowe są więc bardzo klarownie opisane. Co najważniejsze jednak, dostępny jest także rzetelnie wyliczony współczynnik rentowności inwestycji w trzech opcjach:

  • współczynnik rentowności bez zarządzania,
  • współczynnik rentowności z zarządzaniem nieruchomością,
  • współczynnik rentowności z gwarancją czynszu czyli tzw. podnajem (najbezpieczniejsza i szczególnie korzystna opcja z perspektywy inwestora).

Ponadto na portalu dostępne są analizy finansowe przedstawiające obecne dane finansowe, jak i prognozowane wskazujące efekty inwestycyjne w zależności od czasu zakupu, jak i formy finansowania – zakup za gotówkę lub za pomocą kredytu hipotecznego.

Po przeanalizowaniu konkretnych ofert gotowców inwestycyjnych, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego, aby móc umówić się na rozmowę lub zarezerwować konkretną nieruchomość.

Po dokonaniu rezerwacji oraz osobistym lub korespondencyjnym podpisaniu stosownych dokumentów, przystępujemy do omówienia i realizacji sposobu finansowania zakupu lub od razu zorganizowania aktu notarialnego. Sam proces zakupu nie jest skomplikowany. Natomiast osoby, które nie mają większego doświadczenia w tej kwestii nie muszą niczego się obawiać, gdyż nasi współpracownicy zadbają o wszelkie szczegóły dotyczące transakcji w imieniu inwestora, służąc mu pomocą i fachową obsługą.

2. Drugą opcją zakupu gotowca inwestycyjnego jest skontaktowanie się z naszym biurem w celu wyszukania przez nas najbardziej optymalnej oferty. Dotyczy to osób, które chciałyby bezpiecznie zainwestować swój kapitał w gotowiec inwestycyjny, ale przygotowane na stronie internetowej oferty nie spełniają ich oczekiwań z różnych powodów. Wówczas wystarczy określić swój kapitał inwestycyjny oraz wskazać preferencje dotyczące zakupu. Nasi specjaliści zajmą się wyszukaniem optymalnych nieruchomości, a także procesem przekształcenia ich na gotowce inwestycyjne. Taka oferta obejmuje kompleksowe przygotowanie inwestycji oraz wsparcie sprzedażowe i posprzedażowe. Kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem lokalu pod kątem remontu, wyszukania odpowiednich najemców, załatwienia niezbędnych formalności, a także obsługą gotowca inwestycyjnego już po dokonaniu transakcji.