JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ZAKUPU GOTOWCA INWESTYCYJNEGO?

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ZAKUPU GOTOWCA INWESTYCYJNEGO?

2020-11-02 20:51:16

Gotowce inwestycyjne to rozwiązanie, które zyskuje na coraz większej popularności. Nic w tym dziwnego, gdyż takie inwestycje niosą ze sobą wiele korzyści i to nie tylko finansowych. W czasach, gdy wartość pieniędzy trzymanych na kontach bankowych jest coraz mniejsza, gotowce inwestycyjne stanowią zdecydowanie bezpieczniejszą formę lokowania swoich oszczędności. Postanowiliśmy przybliżyć Ci ten temat i wskazać zalety ulokowania w nie swoich funduszy. Dzięki temu rozeznaniu możesz przeanalizować swoje oczekiwania oraz dokonać najkorzystniejszego dla siebie wyboru.

O gotowcach inwestycyjnych w pigułce

Inwestowanie w gotowce inwestycyjne często jest niesłusznie mylone z pojętymi ogólnie inwestycjami w nieruchomości. Tymczasem, różnica polega na tym, że gotowiec inwestycyjny jest pracującym i zarabiającym biznesem, obsługiwanym w całości przez wyspecjalizowaną firmę. Natomiast właściciel gotowca inwestycyjnego po prostu czerpie korzyści finansowe z jego posiadania. Nie musi martwić się remontem, prawem budowlanym, szukaniem odpowiedzialnych najemców. Obiekt ma już swoich lokatorów, więc od pierwszego dnia po zakupie gotowca inwestycyjnego, inwestor zarabia otrzymując wpływy z wynajmu. Z kolei nieruchomość inwestycyjna to obiekt bez lokatorów, którym inwestor musi samodzielnie zarządzać, co wymaga wiedzy oraz zaangażowania i poświęcenia własnego czasu. Po zakupie takiej nieruchomości właściciel musi samodzielnie zadbać o przystosowanie obiektu do wynajmu, załatwić wszelkie formalności, a także na bieżąco doglądać i obsługiwać nieruchomość.

Jakie są korzyści dla Ciebie?

Bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim

Osoby planujące zainwestować swój kapitał w nieruchomości, często mają dylemat związany z kwestią bezpieczeństwa zainwestowanych środków. Mimo że powszechnie uważa się, że to właśnie w nieruchomości warto inwestować, to każdy z nas chciałby mieć pewność, że na tym nie straci. W odpowiedzi na te dylematy powstała oferta inwestowania w gotowce inwestycyjne, które są kompleksowo przygotowywane do wynajmu i po sprzedaży obsługiwane przez wyspecjalizowanego zarządcę. W przypadku tej inwestycji kupujący zyskuje gwarancję, że po dokonaniu zakupu będzie otrzymywał comiesięczne zyski z wynajmu nieruchomości. Natomiast zabezpieczeniem kapitału kupującego jest akt notarialny własności nieruchomości, którą nabył inwestor, a zabezpieczeniem regularnych wpływów z wynajmu nieruchomości stosowna umowa prawna. Istotnymi czynnikami są również:

  • udzielenie gwarancji wynajmu na zakupiony gotowiec inwestycyjny,
  • wsparcie posprzedażowe.

Oznacza to, że klient może podpisać umowę ze sprzedającym gotowiec inwestycyjny, w której zabezpieczona zostanie ciągłość zysków z wynajmu nawet na kilka lat. Dodatkowo we wszystkich kwestiach dotyczących zakupionego obiektu może liczyć na wsparcie sprzedającego przez okres trwania umowy.

Pewny zysk

Największą zaletą gotowców inwestycyjnych jest to, że gwarantują regularny zysk. W ten sposób można uchronić swój kapitał przed stale rosnącą inflacją oraz łatwo i bezpiecznie zarabiać na stałym i cyklicznym przychodzie z najmu. Dodatkowo właściciele zarabiają na wzroście wartości nieruchomości w czasie, co jest dodatkowym niemałym bonusem finansowym. Co najważniejsze, przychód z najmu takich nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj jest odporny na zmienne warunki gospodarcze i ekonomiczne.

Kompleksowa obsługa

Zarządzanie zakupioną nieruchomością jest dość wymagające. Właściciel zwykle musi zadbać nie tylko o funkcjonalne i estetyczne przystosowanie nieruchomości do wynajmu biorąc przy tym pod uwagę wszelkie prawidłowości prawa budowlanego oraz formalności, ale także samodzielnie znaleźć rzetelnych najemców i nieustannie nadzorować swój biznes. Tymczasem dobre zarządzanie jest kluczem do uzyskiwania systematycznych dochodów z nieruchomości, a tym samym do wysokiego zwrotu z zakupionej inwestycji.

Gotowiec inwestycyjny to gotowy i nieustannie pracujący biznes mieszkaniowy przynoszący regularny zysk właścicielowi, pod warunkiem że dokona właściwego zakupu. Dlatego jeśli chcesz bezpiecznie i zyskownie ulokować swój kapitał w tego typu nieruchomości, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty zapewniającej profesjonalną pomoc zarówno przy wyborze inwestycji, jak i gwarancję pełnej obsługi prawnej, finansowej wraz ze wsparciem posprzedażowym.